Son otuz yılda birçok temel disiplin, bilgisayar bilimleri ile kaynaşmıştır. Günümüz endüstrisinde ‘akıllı nesneler’ ve hizmet sektöründeki ‘akıllı şehirler’ terimlerini sıkça duymaktayız. Bu sistemlerin birbiri ile tam uyum içerisinde çalışması, iş verimliliğini arttırmak için vazgeçilmez bir unsurdur.  Aksi durumda ciddi aksama ve kayıplar oluşabilmektedir.

Hizmet veren birimleriniz ile hizmet alan vatandaşlarınızın gerçekten neye ihtiyacı olduğunu tespit edebiliyor musunuz? Dış etkenlerin, gelişen teknolojilerinin; kuşaklara yansımasını ve davranış değişimlerini, işletmelerin sürekli araştıracak bir AR-GE kadrosunun olması beklenemez. Geçmiş yıllarda gözlemsel sonuçlar ihtiyaçları karşılayabiliyordu. Oysa günümüz, gözün takip edemeyeceği kadar hızlı değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden personel ve vatandaşların anlık değişimleri takip edebileceğiniz, aksamanın kaynağını bulabileceğiniz, başarılı ve başarısız olanları tespit edebileceğiniz bir sisteme ihtiyacınız bulunmaktadır.

Hypernet Bilişim; makineler, kodlar ve insanın dahil olduğu bu sistemin kusursuz bir uyum içerisinde çalışması için otomasyonlar üretir.